Novinky
Načítavanie...
štvrtok 20. novembra 2014

Zvonček z papierových ruličiek

štvrtok, novembra 20, 2014
Zvonček z papierových ruličiek
Aj vy keď ste boli deti, ste na Štedrý večer čakali po večeri na zvonček, ktorý znamenal, že si môžete rozbaliť darčeky? Deti prežívajú Vianoce oveľa intenzívnejšie ako dospelí a pravdepodobne aj vy dodnes spomínate na najkrajšie Vianoce práve z vašich detských čias. Zvončeky sa objavujú v našich domovoch najviac práve na Vianoce či už ako výzdoba, medovníčky alebo vo forme čokolády. 

Ak máte chuť, môžete si vyrobiť vlastný zaujímavý pletený zvonček z papierových ruličiek. Postup nie je veľmi náročný, a keď zvládnete začiatok pletenia, potom to pôjde už samé. Držíme vám palce pri výrobe. I keď tento zvonček nezvoní, bude pekným doplnkom vo výzdobe domácnosti :)

Čo potrebujeme:
 • papierové ruličky
 • polystyrénový venček
 • lep, špendlíky, štipce, nožnice
 • bielu (príp. inú) farbu v spreji
 • mašľu, ozdoby
  Náročnosť
   


  Postup:

  1.Začneme s 8 ruličkami, ktoré prepletieme podľa obrázka.

  2. Vložíme novú ruličku a preložíme ju cez polovicu cez prvé štyri ruličky. 


  4. Spodnú časť ruličky preložíme zase vrchom cez 4 ruličky.
  3. Vrchnú časť ruličky podsunieme pod nasledujúce 4 ruličky.


  5. Ruličky som si otočila, aby sa mi jednoduchšie plietlo. Opäť si vrchnú časť ruličky podsunieme pod nasledujúce 4 ruličky a spodnú časť ruličky zasunieme na vrch 4 ruličiek. ruličky si môžete znova otočiť a postup opakujete pri posledných 4 ruličkách. 

  6. Ďalší rad už nebudeme pliesť po 4 ruličkách, ale po dvoch ruličkách. Budeme postupovať podobne opäť vrchnú podsunieme zospodu pod 2 ruličky z prvej štvorky ruličiek a spodnú ruličku dáme navrch. Ďalej vrchnú časť podsunieme pod 2 ruličky z druhej štvorky ruličiek a spodnú dáme navrch. Týmto spôsobom dokončíme aj tretiu a štvrtú štvorku ruličiek. 
  7. Máme dokončenú druhú radu:)

  8. Takto upletenú vrchnú časť zvončeka prišpendlíme na polystyrénový zvonček. 


  9. A môžme pokračovať v ďalšom pletení - už budeme pliesť vždy len o jednu ruličku. Takže vrchná časť ruličku cez spodok a spodná časť cez vrch:) Snažte sa, aby ruličky boli rovno, nie ako ja:)

  10. Nadpájanie ruličky, keď už je krátka. /vždy ruličku aj pre istotu prilepím/

  11. Takto vyzerá skoro dokončený zvonček, ale ešte chvíľku budeme pliesť.


  12. Zvonček je dokončený, teraz opatrne vyberieme polystyrénový zvonček.

  ... vytiahnutý zvonček.. polystyrénový zvonček nám zostane a môžme nášmu zvončeku ešte upliesť kamaráta.

   13. Ostávajúce ruličky odstrihneme a prilepíme zvnútra zvončeka a pre istotu na chvíľu prištipcujeme.  ... zvonček po odstrihnutí zvyšných častí...zatiaľ zvonček nevyzerá veľmi pekne, ale všetko napraví trocha farby...

  papletový zvonček
  14. Zvonček z oboch strán nastriekame bielou, príp. inou farbou v spreji. Ak ste použili ruličky z farebného papiera, zvonček stačí prelakovať. 

  15. Podľa účelu zvonček dozdobíme. 

  2 komentárov:

   
  Otvoriť pätu