Novinky
Načítavanie...
nedeľa 9. februára 2014

Srdiečko - falošný patchwork

nedeľa, februára 09, 2014
Čo potrebujeme:
  • polystyrénové srdce (veľkosť cca 8 cm)
  • stužky rôznych farieb a motívov, najlepšie 2 až 3 cm široké. Nastrihané stužky by mali byť väčšie než násobok ich šírky (čiže napr. pri stužke širokej 2,5 cm by mali byť kúsky cca 5,5 cm dlhé)
  • nožnice
  • špendlíky


Náročnosť

Na polystyrénové srdiečko si vyznačíme línie, ktoré nás budú viesť k pravidelnému vzoru.

Stužkovať začneme v bode, kde sa nám linie pretínajú. Stužku v strede prišpendlíme a postupne ohneme do trojuholníčka jeden roh a prišpendlíme a potom ďalší a tiež prišpendlíme...
Predošlé kroky zopakujeme štyrikrát a stred srdiečka máme hotovýAsi centimeter od stredu začneme s novou radou stužiek. Stužky prišpendlíme v strede každého trojuholníka, čím dostaneme ďalšie štyri trojuholníky. Potom pokračujeme špendliť rovnakým štýlom medzi každými trojuholníkmi z prvej rady. Ďalšia rada je hotová a môžme ísť špendliť inú farbu:)
Teraz prišpendlíme ďalšie stužky medzi každý tyrkysový trojuholník.. spolu ich bude osem.
Pokračujeme stužkami ďalšej farby podľa fantázie a opäť nám pribudne osem nových trojuholníkov.. nakoniec medzi trojuholníčky v poslednom rade pridáme podľa potreby ďalšie tak, aby sme nemali medzere... a máme hotovú prvú polovičku srdiečka. Rovnakým spôsobom si vyzdobíme druhú polovicu.


Gratulujem, srdiečko je hotové:)


2 komentárov:

 
Otvoriť pätu