Novinky
Načítavanie...
utorok 1. apríla 2014

Veľkonočné vajíčka ozdobené polymérovou hmotou

utorok, apríla 01, 2014

Čo potrebujeme:
  • polymérovú hmotu (CERNIT alebo FIMO)
  • vyfúknuté vajce
  • extrúder na polymérové hmoty
  • orezávatko
Náročnosť

Z polymérovej hmoty odrežte približne pol centimetra hrubý kus. 
Hmotu vymieste v dlani, aby bola mäkšia a celistvá a vložte do extrúdera. My používame cz extrúder vyrábaný v Česku. Je to kvalitný oceľový extrúder, s pomocou ktorého bez námahy vytlačíte aj tvrdšiu hmotu ako je Cernit. Použite nadstavec s jedným otvorom priemeru 1-2 mm.Z polymérovej hmoty odrežte približne pol centimetra hrubý kus. 
Hmotu vymieste v dlani, aby bola mäkšia a celistvá a vložte do extrúdera. My používame cz extrúder vyrábaný v Česku. Je to kvalitný oceľový extrúder, s pomocou ktorého bez námahy vytlačíte aj tvrdšiu hmotu ako je Cernit. Použite nadstavec s jedným otvorom priemeru 1-2 mm.Začnite namotávať polymérovú hmotu na vrchol vyfúknutého vajca. Pri namotávaní polymérovú hmotu jemne pritláčajte k vajcu. Takisto pritláčajte k sebe aj jednotlivé vrstvy.
Takto by mala vyzerať namotaná prvá časť. Môžete namotávať ešte ďalej podľa toho koľko hmoty ste vytlačili z extrúdera.
Odrežte polymérovú hmotu druhej farby 
Po dokončení prvej časti, opakujte postup s vytlačením Cernitu inej farby. Žltá nám išla vytlačiť bez problémov a bola pekne hladka, avšak ružová hmota Cernit bola jemne popraskaná. Aby ste sa tomu vyhli, hmotu pred vložením do extrúdera mieste v rukách dlhšie a hmotu tlačte pomaly.Napojte ružovú hmotu na žltú jemným pritlačením a motajte na vajce.Dve farby vyzerajú na vajíčku pekne, ideme na tretiu... Vytlačte modrú polymérovú hmotu a opakujte postup ako so žltou a ružovou. Hotové vajce položte na kachličku a dajte na 30 minút zapiecť do elektrickej rúry na teplotu 110°C.
Podľa toho, akej farby máte polymérovú hmotu, si môžete ozdobiť vajíčka ako len chcete.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

 
Otvoriť pätu